Cat Eye Rose Gold Eyeglasses - GRM0043-BLUE-LIGHT-GLASSES
4 Reviews
Color: Rose Gold
30-Day Free Return & Exchange
365-Day Frame Guarantee
UPLOAD PHOTO
USE YOUR WEBCAM
Try on Model
Turn on the Camera
Take Photo
Drag the box to crop the image
CONTINUE
BACK
请输入旋转角度
OK
Cancel
Adjust the Image
1.Drag the RED target to the center of your eyes.
2.Adjust the photo with the bottom controls.
CONFIRM
BACK
For Best Results:
1.Keep your face forward and level.
2.Use a photo without glasses.
3.Refrain from tilting your head or using a profile picture.
SET PD
CONFIRM PHOTO
Frame too large or too small?
check its dimensions or select a different size or style
Change a photo
Compare
SKU:
Frame:
Shape:
Weight:
Gender:
Material:
Bifocal:
Progressive:
Price:
CONFIRM
SKU:
Frame:
Shape:
Weight:
Gender:
Material:
Bifocal:
Progressive:
Price:
Details
GRM0043-BLUE-LIGHT-GLASSES
20g (0.71 oz)
Brand:
Glassesshop
Lens info iconLeg info icon
Frame Width
139 mm
Lens Width
55 mm
Bridge
18 mm
Lens Height
43 mm
Temple Length 143 mm
Diagonal 54 mm